Bolu Aşılı Mavi Ladin

Hakkımızda

Hakkımızda

Fidanlığımız Bolu ilinde bulunmaktadır. İsterseniz fidanlarımızı yerinde görüp toptan veya perakende satın alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bolu Aşılı Mavi Ladin Özellik 1
Yetişme Ortamı

Mavi Ladin Birleşik Amerika Devletinde Kaya dağlarında, Utah ve Kolorado’da doğal olarak yetişir.Yetişme ortamı bakımından büyük bir isteği yoktur. Kuru, asidik ve hafif rutubetli topraklarda iyi yetişir. İyi drenajlı kumlu balçık topraklarda optimal gelişim gösterir.

Bolu Aşılı Mavi Ladin Özellik 2
Dayanıklılık

Mavi Ladin, iğne yapraklı ağaçar arasında en dayanıklarından biridir.Donlara dayanıklıdır. Hava nemi az olan yerler ile güneşli yerlerde iyi gelişir. Soğuk hava şartlarına dayanıklı olup (-40 dereceye), kara içi iklimlerin hakim olduğu yerlerde iyi uyum sağlar.

Bolu Aşılı Mavi Ladin Özellik 3
Yetişme & Boylanma

Mavi Ladin Ağacı,Gençlikte yavaş, 8-10 yaşından sonra hızlı büyür. Maximum 20-50 m boy yapar. Işık-yarıgölge ağacıdır. Başlangıçta piramidal sonraları sütunumsu tepe yapar. Tepe çapı 6-8 m’dir. Sığ ve yayvan kök sistemi geliştirir.

Bolu Aşılı Mavi Ladin Özellik 4
Yaprak Gelişimi

Mavi Ladinin yeşil yaprakları 2-3 cm uzun, 4 köşeli, sert ve batıcı, mavimsi-boz yeşil veya gümüşi-beyaz olup radial diziliştedir. Mavi renk soğuk iklimde daha belirgindir. Soğuk-kurak iklimlerde mavi renk ılıman bölgelere nazaran daha bariz olarak ortaya çıkmaktadır.

Picea Pungens Hoopsii

Aşılı Mavi Ladin

80cm /140 cm ve 150 cm Aşılı Mavi Ladin Fidanlarımızı 150 TL’den başlayan fiyat ile satışa sunmaktayız. Fidanlarımızın Aşılıdır.

12 Ay Dikilebilir

Her Rakımda Büyür

Özel Fidan Saksısı İle

Park,Bahçe Ve Peyzaj

Mavi Ladin Satın Almak İçin İletişime Geçin

%100 Aşılı Mavi Ladin Garantisi. Park, Bahçe ve Peyzaj larınızda harika bir görsellik katar.

× Whatsapp İletişim